5 najpiękniejszych Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie to wspaniały archipelag, którego walory już dawno dostrzegły znane biura podróży. Efekt? Oferty spędzenia wakacji na najpiękniejszych wyspach tego archipelagu oraz propozycje ciekawych wycieczek po jego najciekawszych zakątkach. Na jakie wyspy warto postawić?

Miejsce 5. La Gomera

La Gomera to wyspa chętnie odwiedzana przez tych, którzy chcą się nacieszyć magią Wysp Kanaryjskich, a jednocześnie chcą uniknąć tłumów. Ten skrawek archipelagu jest idealnym celem podróży dla tych turystów, którzy stawiają na przyrodnicze wycieczki oraz na relaks na łonie natury. Piękne lasu laurowe, uznawane za jedne z najstarszych na świecie, bazaltowe „skalne organy” oraz liczne trasy spacerowe dla tych, którzy chcą na własnych nogach przemierzać najpiękniejsze obszary tej wyspy – oto propozycje, na które z pewnością warto postawić.

Miejsce 4. Gran Canaria

Gran Canaria to wyspa kusząca różnorodnością oraz wspaniałą przyrodą. Jedną z jej najważniejszych atrakcji jest Rezerwat Wydm, który na każdym z nas może zrobić ogromne wrażenie. Kusi też Dolina Tysiąca Palm, chętnie odwiedzana przez tych, którzy stawiają na relaks w otoczeniu zieleni. Wyspa ta przyciąga również wspaniałymi plażami, modnymi kurortami oraz kameralnymi letniskami.

Miejsce 3. Fuerteventura

Fuerteventura to bardzo chętnie wybierany kierunek podróży przed te osoby, które chcą spędzić beztroski urlop nad morzem, jak i przez te, którym marzy się relaks w pustynnej scenerii. Bliskość Afryki sprawia, iż krajobraz tej wyspy zbliżony jest do tego, z jakim można spotkać się w rejonie Sahary, nie oznacza to jednak, że turyści nie znajdą tu dla siebie idealnych miejsc do wypoczynku. Malownicze zatoki, plaże pokryte jasnym piaskiem oraz wiele ofert dla tych, którzy stawiają na sporty wodne – oto atrakcje, dzięki którym Fuerteventura jest dla wielu osób idealnym miejscem na wakacje.

Miejsce 2. Lanzarote

Lanzarote to wyjątkowa wyspa, mogąca się pochwalić przede wszystkim wulkanicznym krajobrazem. Charakterystyczne stożki wulkaniczne zajmują bardzo ważne miejsce w lokalnym krajobrazie, a spacer w ich otoczeniu stanie się dla każdego z nas wyjątkową przygodą. Dla miłośników mocnych wrażeń i aktywnego wypoczynku nie lada gratką będą wycieczki w Góry Ogniste, z kolei na miłośników opalania i morskich kąpieli czekają malownicze plaże. Tętniące życiem kurorty, kameralne letniska – oto kolejne czynniki, dzięki którym turyści tak chętnie zaglądają na tę wyspę.

Miejsce 1. Teneryfa
Wakacje na Teneryfie są jedną z najchętniej wybieranych ofert, co też dziwić nie powinno. Ta wyspa zachwyca swą różnorodnością, dobrym zagospodarowaniem oraz wulkaniczną scenerią, przyciągają tu również liczne plaże i miasteczka pełne zabytków. Park Narodowy Teide, wycieczki po masywie Anaga oraz spacery w rejonie wąwozu Masca. Teneryfa jest też świetnym miejscem dla tych, którym marzą się wczasy z dziećmi. W pobliżu największych kurortów czekają tu rodzinne atrakcje, takie jak Siam Park (jeden z największych parków wodnych w Europie) czy Loro Parque (będący ciekawym połączeniem ogrodu zoologicznego z ogrodem botanicznym). W serwisie Radom Info znajdziesz najlepsze biura podróży w Radomiu.

Archipelag Wysp Kanaryjskich od lat jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków podróży, a wczasy w tej części Hiszpanii mają w swej ofercie niemal wszystkie biura podróży. Nic w tym dziwnego – te wyspy to moc różnorodnych atrakcji oraz świetnie rozwinięta oferta wypoczynku, dzięki czemu każdy z nas będzie mógł tu spędzić wakacje zgodnie ze swymi preferencjami.