Wakacje nad morzem w Polsce – gdzie jest najtaniej?

Coraz częściej Polacy są w stanie wygospodarować zarówno czas, jak i pieniądze na to, aby w okresie wakacyjnym pojechać na wymarzony urlop z całą rodziną. Pomimo podnoszącego się standardu życia w Polsce, i tak wiele osób szuka miejsc, w których wakacje nad morzem pod względem finansowym będą najtańsze. Gdzie zatem warto się udać, jeśli chcemy wydać jak najmniej na urlop nad morzem?

Wakacje nad Morzem Bałtyckim

Jeśli chodzi o wakacje nad Morzem Bałtyckim, bez wątpienia turyści mają do wyboru ogrom miejscowości. W wielu miejscach turystów jest tak dużo, że turyści muszą liczyć się z zatłoczonymi plażami, a także niekończącymi się kolejkami do różnych atrakcji turystycznych lub też do lokali gastronomicznych. Jednak ogromna ilość turystów wpływa również na wysokie ceny w danej miejscowości nadmorskiej. Jednak są również miejsca zupełnie inne do tych, które opisaliśmy na początku. Nad Morzem Bałtyckim są również miejscowości, które zachwycają nie tylko pogodą i piękną lokalizacją, ale także zapewniają ciszę, spokój, a przede wszystkim niezapomniany wakacyjny klimat.

Najtańsze miejscowości nad Bałtykiem

Ostatnimi czasy turyści narzekali na wysokie ceny podczas wakacji w nadmorskich kurortach. Jednak na szczęście nie wszędzie ceny są tak wysokie. Tutaj jednak warto wymienić miejscowości, które podczas okresu wakacyjnego są najbardziej oblegane przez turystów. Są to m.in.: Sopot, Kołobrzeg, Łeba, Jastarnia, Ustka, Mielno, Hel, Międzyzdroje (sprawdź dlaczego Międzyzdroje są tak bardzo popularnym kurortem), czy też Świnoujście.

Jak wiadomo im większa ilość turystów, tym wyższe ceny pobytu w takim miejscu. Dlatego warto unikać miejscowości, które cechują się sporym zainteresowaniem. Dzięki temu unikniemy zawyżonych cen, a najpewniej unikniemy także tłumów na plaży i w całej miejscowości podczas okresu wakacyjnego.