5 powodów, dla których warto odwiedzić Meksyk

Coraz więcej osób wybiera Meksyk jako miejsce na wakacje. Meksyk jest pełen historii, rajskich plaż, spektakularnych krajobrazów i smacznej kuchni. Chcemy pokazać Wam 5 powodów, dla których warto odwiedzić Meksyk.

Miasto Meksyk

To miasto to jedna z najważniejszych stolic Ameryki Łacińskiej oraz jedno z największych i najbardziej zaludnionych miast na świecie. Miasto Mekcentrum, zabytkami pełnymi historii i dzielnicami, które łączą w sobie styl secesyjny i art deco do perfekcji.

Podróżując do stolicy nie można też pominąć Katedry Matki Bożej Wniebowziętej, Świątyni Tlaloc czy Kościoła La Profesa. Mieszanka nowoczesnych budynków i architektury kolonialnej sprawia, że Mexico City jest niezapomnianym miejscem dla każdego turysty.

Cancun i Riviera Maya

Cancun i Riviera Maya to dwa najbardziej pożądane miejsca w Meksyku w Quintana Roo, i nie bez powodu! Krystalicznie czyste wody Karaibów, delikatne białe piaszczyste plaże oraz rafy i cenoty sprawiają, że te dwa miejsca są zawsze w pierwszej dziesiątce listy miłośników podróży.

Na tamtejszych plażach można nurkować, oglądać niezapomniane wschody i zachody słońca i oczywiście cieszyć się spokojną atmosferą. Ponadto z Cancun i Riviera Maya można wybrać się na Isla Mujeres, Tulum, do cenotów Majów oraz odwiedzić jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie: Chichen Itza.

Guadalajara

Kolejnym z 5 powodów, dla których warto odwiedzić Meksyk jest Guadalajara, jedno z najstarszych miast w Meksyku. Jego aleje z rdzennymi pozostałościami, kolonialne place czy Katedra w Guadalajarze są wyjątkowymi zabytkami miasta. Ponadto Guadalajara jest miejscem narodzin tequili i mariachis, co czyni ją idealnym miastem do zagłębienia się w najbardziej zakorzenione i znane tradycje tego kraju.

Chiapas

Stan ten jest jednym z najbardziej bogatych kulturowo i przyrodniczo w całym Meksyku. Mało zbadane przez podróżników Chiapas ma mnóstwo niezapomnianych miejsc, które pozostawią niezatarty ślad w Twoim sercu. Koniecznie trzeba odwiedzić stanowisko archeologiczne Palenque, San Cristóbal de las Casas, kanion Sumidero czy wodospady Agua Azul i Misol-Há.

Oaxaca

Oaxaca to klejnot południowo-zachodniego Meksyku. Jej krajobrazy zdołały zachwycić każdego, kto ją odwiedził. Pomimo posiadania stolicy o tej samej nazwie z kolonialnymi budynkami, stan charakteryzuje się wielką spuścizną rdzennych kultur. Można to wszystko odkryć odwiedzając Monte Alban, jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych kultury zapoteckiej. Czy te informacje Cię przekonały? Kontynuj czytanie i dowiedz się, jak zorganizować wyjazd do Meksyku!