Florencja i jej najważniejsze zabytki

Florencja to najważniejsze miasto, jakim może się pochwalić włoska Toskania, a wycieczki po jej terenie zachwycą każdego miłośnika renesansu. Biura podróży często organizują wyprawy na jej teren, co dziwić nie powinno. Na jakie zabytki warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie wycieczki po tym mieście?

Zabytki i atrakcje turystyczne Florencji

Florencja zachwyca swoim klimatem oraz zabudową, która najpiękniej przypomina o długiej historii miasta. Na liście zabytków, które cieszą się największym powodzeniem wśród turystów, znajduje się Ponte Vecchio (Most Złotników). To jeden z najsłynniejszych mostów, jakimi mogą się pochwalić Włochy, a jednocześnie jeden z nielicznych, którym udało się bez większych strat przetrwać burzliwe lata II wojny światowej. Zachwyt wzbudza też Piazza della Signoria bliżej ukazana przez redaktorów na stronie www.coslychac.pl – najważniejszy plac Florencji i jeden z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po tym mieście. Przy placu tym wznosi się Palazzo Vecchio, czyli dawna siedziba rady miasta, mogąca się pochwalić historią sięgającą XIII wieku. Jego wnętrza są udostępniane zwiedzającym, na których czeka m.in. reprezentacyjna Sala Pięciuset, ozdobiona wspaniałymi freskami i rzeźbami Michała Anioła.

W gronie zabytków sakralnych miasta, wyróżnia się katedra Santa Maria del’Fiore. W jej bryle łączą się ze sobą dwa style: gotycki i renesansowy, a kościelne wnętrza kryją wiele cennych dzieł sztuki z różnych okresów historycznych. Można tu zobaczyć m.in. fresk Sąd Ostateczny Giorgio Vasariego oraz fresk przedstawiający Dantego Dante i Trzy Królestwa.

Florencja to malownicze place i uliczki, wiekowe świątynie i miejskie pałace. Takie atrakcje sprawiają, że wycieczki po jej terenie są dla turystów niezapomnianą przygodą. To włoskie miasto zachwyca, a czas spędzony na jego terenie dla nikogo nie będzie czasem straconym.