Plaża w Juracie – świetny punkt turystyczny nad morzem już na Ciebie czeka!

W Juracie znajdziemy dwie plaże. Ta szersza i częściej uczęszczana, bardziej zaludniona. Wokół tej właśnie plaży widnieje mnóstwo barów, restauracji, miejsc rozrywki. Ma ona otwarty dostęp do morza, a na jej terenie widnieje również strzeżone kąpielisko.

Od strony lądu jest ona otoczona sosonowym lasem, który z pewnością spodoba się miłośnikom natury. Na plaży można wypożyczyć leżaki i znajdzie się tutaj także natryski, zaplecze sanitarne, przebieralnie oraz toalety. Mniejsza plaża znajduje się nad zatoką Pucką.

To miejsce wybierają pasjonaci windsurfingu, czy kitesurfingu, gdyż w zatoce wody są płytkie. Na terenie plaży wypożyczysz wszelki wodny sprzęt, potrzebny do uprawiania owych sportów. Pomiędzy naszą Juratą a Jastarnią (zejście 55) znajdziesz również plażę przeznaczoną dla czworonogów oraz ich właścicieli.

Na obu plażach czeka nasycone jodem powietrze, które świetnie wpłynie na Twoje zdrowie, głównie na zatoki. Tutaj więcej ciekawych informacji o nadbałtyckich plażach w serwisie emrzezyno.pl. Tymczasem zachęcamy do sprawdzenia poniżej, faktów i atrakcji związanych z plażą w Juracie.

Plaża w Juracie – pobliskie atrakcje

  • Molo – znajduje się ono blisko tej spokojniejszej plaży, w Zatoce Puckiej. Ma ono około 320 metrów długości, samo w sobie jest przedłużeniem ulicy Międzymorze. Wybudowane zostało w latach 70 i od wtedy gości u siebie wielu turystów, którzy przechadzając się, podziwiają pobliskie wody oraz złoty piasek.
  • Pomnik Syreny – będąc w Juracie grzechem byłoby nie zobaczyć najważniejszego historycznego miejsca, jakim jest właśnie pomnik tej morskiej bogini. To od niej pochodzi nazwa miejscowości. Został on odsłonięty niedawno, bo w 2006 roku. Jurata cieszyła się wtedy swoim 75 rokiem od powstania. Pomnik znajduje się przy wejściu na molo, więc blisko plaży.
  • Deptak – prowadzi on od mola nad Zatoką, aż do plaży na otwartym morzu. Znajdziesz tam wiele kawiarenek, lodziarni, sklepów z pamiątkami, a także artystów, malujących, czy śpiewających. Dzięki przechadzce po deptaku poczujesz lekką nutę klimatu Juraty.