Meksyk na wakacje! Czym, zachwyca turystów?

Tym, co marzą o iście błogim wypoczynku w cudownej atmosferze, z pewnością do gustu przypadnie Meksyk. Jest bardzo różnorodny i otwarty, ma bogatą kulturę i prawdopodobnie najlepszą na świecie kuchnie. Potrzeba czegoś więcej? No to dodajmy rozległe, białe plaże oraz ciepłą, czystą wodę, a to wszystko w otoczeniu bujnej, egzotycznej roślinności. Meksyk ma wiele twarzy, ale przede wszystkim jest miejscem egzotycznym, barwnym i ciekawym, co zapewnia udane wczasy.

Atrakcje i ciekawe miejsca w Meksyku!

Atrakcje turystyczne w Meksyku znajdują się głównie na wybrzeżach, czyli nad Morzem Karaibskim, Zatoką Meksykańską czy nad Oceanem Spokojnym i Zatoką Kalifornijską. Przede wszystkim można korzystać z ich walorów naturalnych: wypoczywać na plaży, zażywać kąpieli słonecznych i w ciepłych wodach oceanu. Poza tym można trafić na wiele baz nurkowych i bogate oferty sportów wodnych. Niedaleko od wybrzeży zlokalizowane są luksusowe hotele i ośrodki wypoczynkowe.

Do popularnych miast w Meksyku zalicza się Meride i Palenqué, gdzie można podziwiać ruiny starożytnego miasta Majów oraz Tulum również pełne historycznych pozostałości miasto na wybrzeżu. Bardzo urokliwym miejscem jest Guanajuato z malowniczymi wąskimi, krętymi uliczkami i przykładami hiszpańskiej architektury z epoki kolonialnej. Oczywiście warto odwiedzić również stolicę kraju, czyli Mexico City, bo to właśnie tam znajduje się wiele słynnych zabytków i symbolicznych miejsc. Inne lokacje tego typu możesz zobaczyć na https://www.racjonalny.pl, gdzie publikujemy wiele fantastycznych miejsc na wakacje we dwoje albo z całą rodziną!

Dlaczego, warto zaplanować swoje wakacje właśnie w Meksyku?

To z pewnością kraj cechujący się pięknym krajobrazem. Ma też bardzo ciekawą historię i bardzo barwną kulturę. Zaprezentuje nam nieco inną od europejskiej architekturę i bardzo ciekawe zabytki. Do tego oferuje wyjątkową ucztę dla podniebienia. W końcu kuchnia meksykańska uchodzi za jedną z najlepszych, a jej kunsztu najlepiej poznać na miejscu. W Meksyku spotkamy się z dużą otwartością i dbałością o turystów. Pobyt z pewnością umilą rytmy latino, do których wszyscy chętnie tam tańczą. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.