Najcudowniejsze miejsca w Hiszpanii

Barcelona

Synonim modernistycznej architektury, dobrego jedzenia i pięknych plaż, Barcelona jest jedną z naszych ulubionych destynacji w Europie. I jesteśmy pewni, że po odwiedzeniu tego miejsca, stanie się ono jednym z Twoich ulubionych! Dobrą stroną stolicy Katalonii jest to, że przystępne ceny i niewielkie odległości pozwalają nam łatwo zorganizować plan jej poznania.

Toledo

To miasto jest tylko 1 godzinę drogi od Madrytu, a jego dostępność i wielkość sprawiają, że jest idealne na jednodniową wycieczkę. Toledo było w stanie pogodzić razem religię muzułmańską, katolicką i żydowską. Dlatego też zyskało przydomek „miasta 3 kultur”, a jego architektura jest tego wiernym odzwierciedleniem.

Współistnienie świątyń, zamków, kościołów, a przede wszystkim średniowiecznego muru sprawi, że zgubienie się w wąskich i krętych uliczkach będzie więcej niż przyjemne.

Wypoczynek na półwyspie iberyjskim

Madryt

Chociaż Hiszpania ma wiele ciekawych miejsc, jej stolica jest jednym z najpiękniejszych, najbardziej przyjaznych, interesujących i historycznych miejsc w Europie. Jego ulice, parki, muzea, ludzie i jedzenie (zwłaszcza jedzenie!) sprawią, że wkrótce stanie się jednym z Twoich ulubionych miejsc. Nawet jeśli podróżujesz z napiętym planem podróży, pamiętaj, aby poświęcić kilka pełnych dni na zwiedzanie miasta.

Cordoba

Jest to miejsce, które zachowuje swój szczególny urok, idealne, aby cieszyć się nim w ciszy i zwracać uwagę na tysiące szczegółów. Nie bez powodu Kordoba jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Andaluzji, z pięknym historycznym centrum wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i z architekturą, która świadczy o przejściu chrześcijan i Maurów przez ten obszar. Ponadto, pozwala na wniknięcie w kulturę andaluzyjską, która w tym mieście jest przeżywana w szczególny sposób poprzez tak zwane „patios”.