Sewilla – co warto zobaczyć w tym hiszpańskim mieście?

Sewilla jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może nas oczarować Hiszpania. Kto w czasie wycieczki po Andaluzji zajrzy na teren tego miasta, będzie mógł się nacieszyć wspaniałą atmosferą oraz kontaktem z unikalnymi zabytkami.

Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w Sewilli?

Sewilla może się pochwalić wspaniałą katedrą – jedną z największych gotyckich świątyń na świecie, która intryguje nie tylko swą majestatyczną sylwetką, ale i pięknym wykonaniem. Wzniesiona w miejscu dawnego meczetu, dumnie wznosi się nad miastem i skutecznie przyciąga uwagę turystów.

Wspaniały portal, wnętrze pełne kolumn oraz potężny ołtarz główny (największy w Hiszpanii) – oto atrakcje, jakie czekają na zwiedzających w wiekowych murach tej budowli. Warto tu również zobaczyć grób Kolumba oraz zajrzeć do katedralnego muzeum, w którym zgromadzono wiele cennych dzieł sztuki. Kusi tez Girlada – jedyna pamiątka po istniejącym tu wcześniej meczecie muzułmańskim, która dziś z powodzeniem jest wykorzystywana jako punkt widokowy. Innym skarbem, którego podczas zwiedzania Sewilli nie można pominąć, jest Alkazar.

Biura podróży nie bez powodu tak chętnie umieszczają zwiedzanie tutejszego Pałacu Królewskiego w programach swych wypraw do Hiszpanii. To cenna perełka architektury, która do dziś wzbudza zachwyt. Okazałe patio, piękne dekoracje oraz zachwycające swym przepychem wnętrza – wszystko to sprawia, iż zwiedzanie tej rezydencji każdemu z nas może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Dawna Fabryka Tytoniu oraz Torre del Oro – najsłynniejsza wieża na terenie Andaluzji, to kolejne atrakcje, którym w czasie spaceru po Sewilli warto poświęcić swój czas.

Dla tych, którzy zechcą odpocząć wśród miejskiej zieleni, nie lada gratką stanie się park Marii Luizy, z kolei miłośników miejskich atrakcji oczaruje Plac Hiszpański. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że w Sewilli nudzić się nie można, a czas spędzony na terenie tego miasta dla nikogo nie będzie czasem straconym.

źródło: https://www.nakoncuswiata.pl/ – podróże, turystyka, atrakcje