Podróż do Rio de Janeiro: ochrona przed słońcem i komarami

Rytm, radość, plaże i piękne krajobrazy. Przy pierwszej podroży do Rio de Janeiro doświadczysz to i wiele więcej. Mieliśmy okazję doświadczyć uroków Carioca i chcielibyśmy, abyś mógł zrobić to w ten sam sposób, więc przygotuj się na poznanie najlepszych wskazówek, aby cieszyć się miastem wiecznego karnawału.

Chociaż Rio ma stabilny klimat przez cały rok, to prawda jest taka, że deszcze występują głównie w miesiącach od grudnia do kwietnia. Najbardziej sucha pora roku przypada na okres od maja do listopada. Jednak, mimo że zima w tych szerokościach geograficznych nie jest wcale mroźna, miesiące o najwyższych temperaturach, pokrywające się z latem, to styczeń, luty i marzec. Jest to również czas długich wakacji we wszystkich krajach regionu. Jest to wysoki sezon, więc trzeba wziąć pod uwagę, że w tych miesiącach jest dużo turystów i ceny są znacznie wyższe.

Weź również pod uwagę duże uroczystości w mieście, takie jak karnawał w styczniu i lutym.

W grudniu odbywają się dwa specjalne wydarzenia, takie jak zapalenie ogromnej pływającej choinki w lagunie Rodrigo de Freitas – zazwyczaj w pierwszą sobotę miesiąca – oraz słynne Reveillon party, ogromna impreza sylwestrowa, która obejmuje imponujące fajerwerki na plaży Copacabana.

Chroń się przed intensywnym słońcem

Wielokrotnie w miastach z plażami zostawiamy ochronę skóry przed słońcem tylko na momenty spędzane na plaży, ale intensywność działania na naszą skórę jest stała przez cały czas. Podczas spacerów i wycieczek należy pamiętać o czapce z dobrym daszkiem i oczywiście o kremie przeciwsłonecznym, który należy nakładać co trzy godziny. Oczywiście picie dużej ilości wody jest więcej niż konieczne, należy zawsze nosić butelkę wody pod ręką.

Uwaga na komary i żółtą febrę

Wilgotne i gorące miasto, jest to dobre siedlisko dla komarów wszystkich typów i rozmiarów. Repelent jest bardzo ważny i najlepiej kupić go w każdej aptece w mieście, ponieważ mają one specjalne wersje, które obejmują ochronę z gatunkami komarów tego obszaru. Należy pamiętać, że wskazane jest posiadanie szczepionki przeciwko żółtej febrze. Nie jest to obowiązkowe, ale cały ten region należy do tych, które mają przypadki tego schorzenia, więc jeśli możesz zastosować szczepionkę na miesiąc przed naszą podróżą do Rio de Janeiro, zrób to. Pamiętaj, że jest to jednorazowa dawka na całe życie, więc jeśli już stosowałeś, nie musisz tego robić ponownie. Zalecam, aby nie zapomnieć o międzynarodowym ubezpieczeniu zdrowotnym, lepiej być bezpiecznym.