Gorzów Wielkopolski – co warto zobaczyć w tym mieście?

Ten ważny gród kupiecki do dziś przyciąga swym wyjątkowym klimatem oraz ciekawymi zabytkami. Wycieczki po Gorzowie Wielkopolskim mogą się okazać wspaniałą przygodą dla każdego z nas. Co możemy zobaczyć w ich trakcie? Oto najważniejsze atrakcje, z jakimi kojarzony jest Gorzów Wielkopolski.

Wśród tych zabytków, które stanowią ważny element w lokalnym krajobrazie, na szczególne wyróżnienie zasługują spichlerze. Ich powstanie miało ścisły związek z wykorzystywaniem Warty w ruchu towarowym w XVIII i XIX stuleciu. Dziś spichlerze te są cennymi zabytkami, wykorzystywanymi na potrzeby muzealne. Urządzone tu Muzeum Okręgowe zachwyca nie tylko lokalizacją, ale i ciekawymi zbiorami. Prezentowane tu ekspozycje mogą oczarować miłośników archeologii i historii, nie brak tu również atrakcji dla tych, których fascynuje sztuka współczesna. W gronie zabytków sakralnych, których nie brak na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, wyróżnia się z kolei potężny kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Najświeższe wiadomości z Gorzowa i o Gorzowie Wielkopolskim publikujemy na www.gorzowinfo.pl.

Jest to jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych ziemi lubuskiej, a wizyta w jego wnętrzu każdemu z nas może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. W kościele tym warto zwrócić uwagę na trzy belki tęczowe oraz na pochodzącą z XV wieku Grupę Ukrzyżowania. Zachwyca tu również gotycka polichromia oraz tryptyk ołtarzowy, pochodzący z XVII stulecia. Kościół Świętego Krzyża, pozostałości murów miejskich oraz trzy grodziska, przypominające o długiej historii tego miasta – oto kolejne atrakcje, na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu na terenie Gorzowa Wielkopolskiego.