Wczasy nad Bałtykiem: Stegna

Stegna jest jedną z ciekawszych miejscowości dla tych, którym marzą się wakacje nad polskim morzem. W tym popularnym letnisku na gości czekają wspaniałe atrakcje, piękne widoki oraz świetnie rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu każdy z nas znajdzie tu dla siebie odpowiednie miejsce. W jaki sposób można spędzić tutaj czas?

Wypoczynek nad morzem Bałtyckim? Stegna!

Stegna to idealne miejsce dla tych, którzy chcą wypoczywać w pobliżu plaży, a jednocześnie urządzać atrakcyjne wycieczki po okolicy. Z tego nadbałtyckiego letniska, tak chętnie odwiedzanego przez polskich turystów, wybrać można się zarówno na wyprawę śladem zamków krzyżackich (np. do Malborka) lub do tak pięknych miast, jak Sopot, Gdynia oraz Gdańsk.

Jakie atrakcje napotkasz w Stegnie?

Sama Stegna zachwyca piękną okolicą oraz bardzo dobrymi warunkami do wypoczynku. Spacery po tutejszym bulwarze to przyjemne doświadczenie dla każdego, wiele uroku ma też miejscowa plaża. W miejscowości tej czeka również ciekawy zabytek architektury

To kościół z XVII wieku, uznawany za jeden z bardziej interesujących przykładów świątyni szachulcowej. Warto poświęcić mu nieco uwagi i zajrzeć do jego wnętrza, warto też poznać jego historię. Inna atrakcja, która przyciąga do Stegny, związana jest z „bałtyckim złotem”, czyli z bursztynem. Tutejsze prywatne muzeum, znane jako „Bursztynowa Komnata”, może się pochwalić ciekawą kolekcją wyrobów z tego materiału. Dla tych, którzy nad polskim morzem spędzają rodzinne wczasy, również nie brak atrakcji.

Stegna kusi lunaparkiem oraz sezonowymi pociągami, dzięki którym można urządzać ciekawe wycieczki po okolicy. Żuławskiej Kolei Dojazdowej z pewnością warto poświęcić więcej czasu, a taka przejażdżka po okolicy każdemu powinna dostarczyć sporo radości.

Więcej wpisów o atrakcjach w miastach nadmorskich znajdziesz na portalu www.trojmiejski.pl.