Peruwiańskie atrakcje – odkrywamy miejscowość Lima

Republika Peru, jak przystało na trzecie państwo pod względem wielkości na kontynencie oferuje wiele atrakcji dla turystów. Ci, którzy uwielbiają zwiedzanie rejonów urbanistycznych, zaspokoją swoje potrzeby w stolicy kraju – Limie.

O miejscowości Lima

Lima leży nad Oceanem Spokojnym, mieszka w niej ponad 11 milionów ludzi i oferuje turystom wachlarz możliwości jeżeli chodzi o zabytki i atrakcje. Według opisu atrakcji w Limie na stronie www.odkrywca.com.pl możemy dowiedzieć się, że najważniejszym miejscem w stolicy jest Plac de Armas, który to jest najstarszym miejscem w mieście, dookoła niego znajduje się katedra św. Jana Ewangelisty, a w niej jedna z najpiękniejszych rzeźb Chrystusa. Następnie warto wspomnieć o Pałacu Rządowym w Limie, wybudowany w stylu barokowym, który aktualnie jest siedzibą prezydenta Peru. Wracając jednak do tematyki kościelnej, turyści nie powinni przeoczyć kościoła św. Dominiki, św. Piotra czy św. Franciszka, gdzie ciekawostki związane ze wspomnianymi świątyniami będą nie lada atrakcją.

Na co mogą liczyć turyści?

Lima ma również do zaoferowania turystom kilka muzeów w swojej ofercie. Pierwszym z nich będzie Muzeum Sztuki w Limie, gdzie znajdziemy wszelkiego rodzaju zbiory sztuki wielu epok. Muzeum Larco ukaże nam natomiast sztukę w nieco innym wydaniu, ponieważ turyści będą mogli podziwiać np. ceramikę erotyczną.

Peru jak i stolica tego państwa, Lima, oferuje turystom wiele atrakcji związanych z architekturą, religia czy sztuką. Decydując się na podróż na ten koniec świata musimy być pewni, że latynoamerykański temperament i sposób życia będzie dla nas zderzeniem z nieznanym, niemniej jednak wyjedziemy z tego kraju doznając swego rodzaju katharsis.