Ukryte koszty w hotelach

Podróż od niedzieli do środy.

Hotele wiedzą, że z wyjątkiem osób podróżujących w interesach, większość ludzi odbywa swoje podróże od czwartku do niedzieli, ponieważ łatwiej jest wziąć dzień lub dwa wolnego od firmy, aby skorzystać z weekendu i w niedzielę wrócić do domu, aby być z powrotem w pracy wcześnie w poniedziałek. Z tego powodu ceny hoteli różnią się znacznie między weekendem a środkiem tygodnia. Jeśli jest możliwość przesunięcia dni podróży, spróbuj przesunąć je z niedzieli na środę, w te dni znajdziesz najtańsze ceny hoteli.

Unikaj noclegów w centrum miasta.

Wiem, że to bardzo kuszące, aby być blisko wszystkich atrakcji, ale oznacza to również, że pobyt w centrum miasta lub w pobliżu atrakcji turystycznych znacznie podnosi cenę hoteli. Więc jeśli naprawdę szukasz taniego hotelu, pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał poświęcić jest lokalizacja.

Szukaj miast w pobliżu

Rozwój turystyki sprawił, że znalezienie taniego hotelu stało się problemem w wielu miastach, ponieważ nawet hotele na obrzeżach miasta stały się bardzo drogie, ale czasami może to być bardziej błogosławieństwo w przebraniu niż problem. Jeśli pobyt w danym mieście jest naprawdę drogi, możesz rozważyć pobyt w innym mieście w pobliżu, ta wskazówka jest przydatna głównie w Europie, gdzie transport publiczny jest bardzo wydajny.

Wyraźnie określ swoje priorytety

Jeśli starasz się ograniczyć koszty, musisz być świadomy, że czasami będziesz musiał dokonać pewnych poświęceń, aby zaoszczędzić trochę komfortu.

Tanie hotele nie zawsze będą miały wszystkie udogodnienia, takie jak na przykład, niektóre nie mają klimatyzacji, łóżko jest twarde, łazienka jest mała, nie ma okien, ręczniki wyglądają jak papier, nie ma śniadanie, WiFi za opłatą, itd. Bardzo ważne jest, abyś od początku jasno określił, co jesteś gotów poświęcić, a czego nie.

W moim przypadku wielkość łazienki nie ma znaczenia, ale zawsze wybieram klimatyzację. Mogę tolerować spanie w każdej przestrzeni, o ile pomieszczenie jest wystarczająco chłodne. Określenie tego może nie pomoże Ci znaleźć tanich hoteli, ale ostatecznie pomoże Ci znaleźć hotel, który pasuje do Twojego budżetu i preferencji.

Sprawdź wszystkie ukryte koszty.

Zanim klikniesz przycisk zapłać i dasz się ponieść super cenie, która wyskakuje na ekranie, upewnij się, że przeczytałeś informacja napisane drobnym druczkiem, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych ukrytych kosztów.

Oto niektóre z kosztów, za które musiałem dodatkowo zapłacić, nie czytając tych informacji:

Opłata za sprzątanie za osobę za noc, która nie była wliczona w cenę.
Podatek miejski za osobę za noc. Zależy to od hotelu, miasta i sezonu.
WiFi
Różne podatki, które są dodawane w koszyku.
Naliczenie opłaty przy płatności kartą kredytową.
Depozyt w gotówce. Mimo, że jest on zwracany na koniec pobytu czasami nie ma się się pieniędzy w ręku i trzeba iść do bankomatu jeszcze przed wejściem do pokoju.
Obowiązkowe napiwki dla obsługi hotelowej
Aby skorzystać z sejfu w pokoju, należy uiścić opłatę.
Dodatkowa opłata za przechowanie bagażu na kilka godzin.