Co warto zobaczyć w Górach Bardzkich?

Przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku i przyrody, są też kuszącym miejscem na wczasy dla tych, których interesują cenne zabytki oraz miejscowości mogące się pochwalić ciekawą historią. Góry Bardzkie mają się czym pochwalić, a liczne atrakcje sprawiają, iż każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

W jaki sposób można spędzić wolny czas w tej części Sudetów? Jakimi skarbami może nas tu oczarować Dolny Śląsk?

Idealnym punktem wypadowym w Góry Bardzkie będzie Bardo – urocze miasto mogące się pochwalić dobrym zagospodarowaniem, na terenie którego tanie noclegi można bez problemów znaleźć o każdej porze roku. W mieście tym czeka na turystów sporo ciekawych zabytków, w gronie których miejsce bardzo ważne zajmuje kościół Nawiedzenia NMP. Jest on znany z ruchomej szopki oraz z pięknego wystroju wnętrza, w którym można ujrzeć sporo cennych dzieł sztuki sakralnej. Do kościoła tego przylegają zabudowania klasztorne, częściowo wykorzystywane jako Muzeum Sztuki Sakralnej. Ta placówka muzealna ma się czym pochwalić, a ciekawe obrazy i rzeźby pochodzące z dolnośląskich świątyń tworzą tu jedyną w swoim rodzaju kolekcję. Zabytkowy most na Nysie Kłodzkiej, Bardzka Góra z Droga Krzyżową – to kolejne atrakcje, którym w trakcie wypoczynku w tej części Sudetów z pewnością warto poświęcić swój czas.

A gdzie można się wybrać z Barda? Kuszą Ostra i Szeroka Góra, ciekawym celem wycieczki jest też Kłodzka Góra, którą jeszcze nie tak dawno uznawano na najwyższy szczyt w tej grupie górskiej. Dla turystów-krajoznawców ciekawym celem wycieczki w rejonie Barda stanie się wieś Wojciechowice, znana z XV-wiecznego kościoła św. Michała Archanioła. Inną pamiątką z dawnych czasów, której warto poświęcić nieco więcej uwagi, są ruiny zamku Brona. I on cieszy się sporym zainteresowaniem wśród turystów, a kto postanowi wybrać się na spacer w jego stronę, ten z pewnością nie będzie żałować.

A jeśli potrzebujesz wskazówek, jak przygotować się do górskiej wyprawy, kliknij https://www.goryinfo.pl/pierwsza-wedrowka-w-gorach-jak-sie-przygotowac/.