Udane wakacje w sercu Gór Stołowych!

Szukając pomysłu na tegoroczny wakakacyjny wypoczynek, warto wziąć pod uwagę Góry Stołowe! Świtenym miejscem, gdzie wówczas można się zatrzymać, jest Kudowa- Zdrój. To niezwykle urokliwe miasteczko, znajdujące się pomiędzy wzniesieniami Gór Orlickich i skalnymi platformami Gór Stołowych. Jest jednym z najstarszych miast uzdrowiskowych, wokół którego do dyspozycji jest wiele atrakcji. Jest też punktem wypadowym na wiele szlaków górskich. Dlatego, warto ją wybrać na urlop w górach. Co jeszcze można robić w Kudowie-Zdrój?

Atrakcje miejskie w Kudowie-Zdrój:

Przede wszystkim to miasteczko, które samo w sobie jest bardzo urokliwe, co sprawia, że zwykły spacer jest tu wyjątkową przyjemnością. Miejscem obowiązkowym do odwiedzenia w Kudowie-Zdrój, jest zabytkowy Park Zdrojowy z Pijalnią Wód, Halą Spacerową i barokowym budynkiem sanatoryjnym – Zameczkiem. Bardzo fascynującym miejscem, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych jest muzeum „Bajka” prezentujące wspaniałe kolekcje zabawek.

Poza tym, warto zajrzeć do Kaplicy Czaszek, która choć jest niewielka, wywiera ogromne wrażenie. Oczywiście w mieście znajduje się bogata oferta gastronomiczna i noclegowa. Co, ważne posmakujemy tu nie tylko tradycyjnej polskiej kuchni, ale również smakowitych dań czeskich, jakie oferuje wiele z miejscowych restauracji. Do tego w Kudowie-Zdrój mamy do dyspozycji liczne ścieżki rowerowe, nowoczesny Aqua Park, a także Park Linowy.

Górskie atrakcje w Kudowie-Zdrój:

Kudowa- Zdrój, jest świetną bazą wypadową w Góry Stołowe, które zapewniają wyjątkowe wrażenia! Ich unikalność i naturalne walory zachwycają i sprawiają, że górski spacer, staje się prawdziwą przygodą. To spacer po tajemniczych labiryntach i pomiędzy fantazyjnymi formacjami skalnymi, a także plątaniną różnych, ciasnych, wąskich korytarzy i zaułków. Oczywiście kulminacją przygody jest zdobycie najwyższego szczytu, czyli Szczelińca Wielkiego.

Dobrym pomysłem jest również weekendowa wycieczka do Dąbrowy Górniczej, o której najciekawszych atrakcjach przeczytasz na www.dabrowainfo.pl.