Puck jako jedno z najciekawszych miejsc polskiego wybrzeża

Bliskość Trójmiasta oraz malownicze położenie sprawiają, że Puck jest jednym z chętniej odwiedzanych miast na terenie Pomorza. W czasie wycieczki po tej części Polski koniecznie trzeba się w nim zatrzymać choć na chwilę. Dlaczego?

Czym może oczarować turystów Puck?

Puck to miasto zasługujące na uwagę przede wszystkim ze względu na Zatokę Pucką, której ani malowniczości, ani znaczenia nie można odmówić. Tutejszy port jest miejsce wyjątkowo ważnym, a dla turystów możliwość podglądania pracy rybaków jest tu jedną z największych atrakcji. Puck to nie tylko wody Zatoki Puckiej i portowe klimaty. Wycieczki chętnie zaglądają do tutejszej świątyni.

Jest ona ciekawym przykładem gotyckiej architektury sakralnej, a w jej wnętrzu nie brak ciekawych elementów wyposażenia. Wspaniałe sklepienia, manierystyczny ołtarz oraz cykl obrazów z XIX wieku, których główną bohaterką jest Matka Boska – oto symbole puckiej fary. Dla miłośników historii Puck również ma nie lada gratkę. Czeka na nich pełne wspaniałych zbiorów Muzeum Ziemi Puckiej. Tu każdy turysta może zdobyć wiedzę na temat niezwykłej i bardzo długiej historii tego miasta. Zbiory etnograficzne oraz przedmioty pochodzące z wykopalisk archeologicznych z pewnością zasługują na uwagę.

Artykuły o atrakcjach turystycznych w trójmieście i nie tylko znajdziesz w serwisie www.trojmiejski.pl.

Atrakcji nie brak też w najbliższej okolicy Pucka

Z pewnością warto w czasie wycieczki po tym terenie wybrać się i do Mechowa, i do Rzucewa. Mechowo znane jest z ciekawej groty, której wartość geologiczną i przyrodniczą doceniono już w XIX wieku.

Dziś jest ona jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych w rejonie Pucka. Rzucewo może się z kolei pochwalić pięknym zespołem parkowo – pałacowym, który obecnie funkcjonuje jako hotel.